Restaurant La Bouchée

Francouzské slovo La Bouchée [labušé] znamená sousto či soustíčko a dalo základ českému výrazu labužník. A jako labužníci si budete určitě připadat i v naší restauraci.

Naši kuchaři, inspirováni francouzskou domácí kuchyní, vaří výhradně z čerstvých surovin, které si osobně vybírají. Pro jehněčí maso v prvotřídní biokvalitě jezdí rovnou k chovatelům z Bílých Karpat, vyzrálé lokální hovězí, biovepřové a venkovskou drůbež mají z brněnské zrárny a řeznictví Mikrofarma. Ryby nakupují denně a zelené bylinky, kterými ochutí vaše jídlo, vyrostly přímo na zahrádce restaurace.

Labužnické obědové menu 20. 12. 2014

La Bouchée na Facebooku

Novinky z La Bouchée

Aktuality

La Bouchée na autogramiádě Romana Vaňka

Náš oblíbenec, neúnavný kritik náhražek a šmakulád a v neposlední řadě renomovaný autor kuchařských bestsellerů – Roman Vaněk bude ve středu v Brně! Od pěti hodin běží autogramiáda jeho nové kuchařky v knihkupectví Dobrovský na Joštové a La Bouchée s Mikrofarmou nachystalo pro zúčastněné ochutnávku svých nešizených dobrot s lokálním původem. Tak se za námi zastavte!

Nový jídelní lístek

Od úterý 4. 11. podáváme nové sezonní menu. Přijďte k nám vyzkoušet třeba Brasírovanou vyzrálou bio hovězí špičku z Mikrofarmy s raviolami z konfitu, panna cottou ze slaniny z Přeštíka a dýňovým pyré, kterou vidíte na fotce, nebo další jídla z podzimních lokálních surovin.

Přijmeme do týmu kuchaře

Rosteme… a tak přijmeme do naší kuchyně dalšího kuchaře, který je kreativní, cílevědomý, je ochotný tvrdě pracovat, není mu cizí angličtina a vlastní alespoň jednu knihu světového šéfkuchaře (v originále).

MIKROFARMA - brněnská zrárna a řeznictví s úctou k masu

V restauraci La Bouchée sedmým rokem spolupracujeme s vybranými farmáři, kteří dělají svoji práci srdcem a naši kuchaři denně ověřují kvalitu jejich produkce. Rozhodli jsme se zpřístupnit tyto své zdroje širší veřejnosti a zároveň znásobit potenciál jejich kvalitního masa ještě navazujícím procesem zpracování v nové zrárně a řeznictví Mikrofarma, které jsme pomáhali v Brně vybudovat.

Aktuální akce

Silvestr v duchu moderních gastronomických trendů

Také pro poslední den tohoto roku chystáme stylové menu a nápoje, které vás budou bavit.